Таємниці Менського краю

У вартість включено: екскурсійний супровід по всьому маршруту, вхідні квитки до краєзнавчого музею ім. Верьовки, майстер-клас у гончара, екскурсія на пекарню та майтсер-клас, обід
Не включено: особисті витрати
 
 
Ідея цієї поїздки належить Ользі Троханчук. Саме в одному з сіл Менського району, мешкала її бабуся і тут проходили її літні канікули. Але лише минулого року, знайшовши старого велосипеда і трохи його підлатаваши Оля вирушила досліджувати навколишні села і була вражена цікавинками краю. Отже ми запрошуємо і вас пізнати таємниці Менського краю

Категорія:

Опис

7.15 збір біля метро Лісова

7.30 виїзд

Переїзд до районного містечка Мена, зустріч з екскурсоводом.

Екскурсія до місцевої приватної пекарні, що виготовляє натуральний хліб за старовинними монастирськими рецептами. Ми на власні очі побачимо, як печеться хліб та матимемо змогу зліпити свою власну булочку, яка стане чудовим сніданком.

Відвідування фірмового магазину при пекарні, де можна буде придбати свіжий хліб та здобу.

Менщина славиться своєю власною мінеральною водою. А тому ми обов’язково зробимо зупинку в центрі і всі бажаючі зможуть купити Остереченську мінеральну воду.

Любителям солоденького покажемо, де продаються смачні цукерки та печиво Щорського заводу продтоварів, в Києві ви таких смаколиків не знайдете.

Менщина це ще й край бджолярства, В кожному селі є пасіки, тож ви зможете також дорогою придбати свіжого запашного меду якраз до свят.

Переїзд до села Волосківці, де знаходиться найстаріша церква в районі -Успенська. Роздивимося церкву та спробуємо піднятися на пагорб, що називається Замок, де колись знаходилося древнє городище.
Бонус, лише для Мандрияк, покажемо місце з якого можна зробити нестандартні фотографії Успенської церкви.

Переїзд до села Степанівка.

Дорогою зупинимося біля кургану часів Київської Русі. Менщина це ще й край стародавніх курганів, тільки у районі села Березна їх нараховувалося шістнадцять, але, на жаль, сьогодні більша частина їх або розорана, або знищена.

Почуємо історію про маєток відомого генерала та воєначальника Віталія Троцького. Від того всього залишилися лише конюшні та ще в чагарниках можна відшукати металевий хрест, що встановлений на місці приблизного поховання Троцького, могилу якого при радянській владі було сплюндровано.

Огляд Троїцької церкви, що лише на пару років молодша за Волосківську.

Звернемо увагу на поховання родини Даниловичів, які мали маєток у Степанівціі. Він, на жаль, не зберігся, а от збудована на фінансування генерала Григорія Даниловича, що був вихователем дітей царя Миколи ІІ, земська школа і нині працює, щоправда зараз в ній знаходиться міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Оглянемо будівлю школи, і дізнаємося, що на будівництві наживалися і в ті роки.

Переїзд до села Стольне, яке в радянські роки були багатим та показовим, і в ньому знаходився колгосп міліонер. Ви самі побачите досить такі незвичні речі для звичайного села – широкі дороги, парк, ресторан, величезна школа.
Оглянемо парк, який зараз дещо запущений, але це не просто парк – це частина палацо-паркового комплексу родини Безбородьків. На жаль, палац не зберігся, то ж нам доведеться лише слухати та уявляти, яким то все було.

Далі їдемо дивитися муровану Андріївську церкву-усипальницю, зведену над могилою генерального писаря Андрія Безбородька. Храм цікавий та оригінальний і головне є нетиповим для цієї місцевості. Якщо буде можливо, то ми не лише оглянемо його знадвору, але і зазирнемо всередину.

А далі ще одна цікавинка нашої подорожі – майстер-клас від гончара Олега Луцука і все це під супровід живої музики від Валентина Журавля, так званої людини-оркестру. Якщо ви давно мріяли зліпити щось своїми руками, то ви матимете таку нагоду. Також можна буде придбати готові глиняні вироби ручної роботи.

Обід, який ми влаштуємо прямісінько у гончарній майстерні, ми ще так не обідали)))

Переїзд до села Березне.

Напевні всі знають про хор ім. Верьовки, але що ми ще знаємо про Георгія Верьовку? Думаю небагато, а народився він на Менщині в селі Березне. А тому ми відвідаємо місцевий краєзнавчий музей його імені і дізнаємося більше про Георгія та Менський край.

Якщо матимемо час, то в Чернігові зупинимося біля одного з фірмових магазинів місцевої пивоварні Bierwelle, де можна буде придбати крафтове пиво.

Повернення до Києва орієнтовно після 21.00