Дивовижний світ гончарства

До цього нам ніколи не доводилося випробувати свої сили у гончарстві, а тому і не знали, наскільки це може бути цікаво.
Плануючи першу поїздку на Менщину, ми до програми додали відвідування гончарної майстерні Олега Луцука. І нам так сподобалося, що наступного разу повністю змінивши програму, ми залишили незмінним майстер-клас у Стольному. І не прогадали, адже навіть той, хто їздив з нами вдруге, не мав жодних нарікань. Нова інформація, нові враження, нові техніки та навіть музичний супровід інший, замість дуету, нас зустріли тріо.

Як то кажуть Бог любить трійцю, і ми готуємо третій візит до Олега. Цього разу плануємо влаштувати великий майстер-клас, під час якого кожен з учасників зможе виліпити та декорувати свій власний виріб з глини, який після випалювання ми передамо вам особисто в руки.

А тепер трохи познайомимо вас з власником майстерні – Олегом Луцуком.

Гончарством Олег почав займатися вже після 30 років, а до того перепробував багато професій та поколесив по країні. Знайомство з глиною стало переломним моментом і гончарство перетворилося в улюблену справу. А завдяки таланту та наполегливості незабаром Олег став справжнім Майстром. І як справжній Майстер, Олег передає секрети гончарної справи дітям, веде гурток у стольненській школі, та ще й навчає їх фотографії.

Можемо з власного досвіду стверджувати, що Олег справді вміє зацікавити та навчити. Минулого разу наша, вже здавалася б доросла, компанія поводилася наче групка школярів. Ми завзято снували подвір’ям школи вишукуючи травичку та листочки, які ми використовували при декорування, старанно викладали візерунки, розкачували глину, розписували те все кольоровою глиною, а дехто навіть почав виробляти глиняну Мандрияку. Це було так цікаво та захоплююче, що ми все ніяк не могли розпрощатися з Олегом та рушити до Києва.

Але майстер-класи у Стольному ще й унікальні, бо ніде більше ні на якому майстер-класі вас не порадують музичним супроводом, до того ж не простим. Адже лише Валентин Журавель, що входить до золотої десятки гармоністів України, може грати на декількох музичних інструментах — гармошці, бубнах та навіть шапці, яка прикрашена дзвіночками. А нещодавно у Валентина з’явився помічник — Леонід.

За фахом Валентин учитель фізкультури, працював у Стольненській школі, але завжди мріяв грати на гармоні і його мрія збулася. Валентин увійшов до золотої десятки гармоністів України і навіть виступав у Верховній Раді.
Гармоней у нього аж 12, є й рідкісна Журавка. А одного разу Валентин навіть корову продав, щоб гармонь купити.

А ми вже у передчутті великого майстер-класу, приєднуйтеся, це буде щось неймовірне.