Як Мандрияки літо шукали

Минулих вихідних, коли за вікном лютував мороз, Мандрияки вирушили до теплих тропіків ботанічного саду ім. Фоміна.
Це місце про яке всі знають, багато хто любить тут гуляти, але в той же час не всі здогадуються, що на закриту територію саду, де знаходяться тропічні та водні оранжереї, можна потрапити на екскурсію.
Ботсад біля метро «Університет» є одним з найстаріших в Україні, заснували його у 1839 році як наукова база університету Шевченка. Саме Береті перетворив пустир з пагорбами та ярами на чудовий парк. Тоді ж збудували оранжерейний комплекс, розбили тераси та завезли рослини з Кременця.
Двадцять один рік садом керував академік Фомін, саме він разом зі своїми працівниками захищав рослину у буремні роки війни. Теплолюбиві дерева обмотували ковдрами, тим самим рятуючи їх від морозів, а заодно і від киян, які рубали все, що можна було використати для обігріву житла.
У ботанічному саду проводять різні екскурсії, у весняно-літній період можна потрапити на відкриту територію, де квітнуть сон-трава, магнолії, рододендрони та тюльпани, відвідати водні оранжереї з лотосами, ліліями та піраньями, і звісно ж оранжереї з тропічними та субтропічними рослинами.
Ботанічний сад працює з вівторка по неділю, планові екскурсії проводять об 11.00, 13.00 та 15.00. Якщо вас збереться більше 6 осіб, то вартість екскурсії становитиме 40 грн.з людини. Але про всяк випадок краще зателефонувати до ботсаду та уточнити, чи збирається група на потрібний день та час, а потім просто підходьте до службового входу на вул. Петлюри.
І от в назначений час Мандрияки чекають біля воріт. А ось і екскурсовод, нас пустили навіть трохи раніше, щоб ми не мерзли на вулиці, що дуже приємно.
Мандрияки готові до подорожі у літо)))

Ми в 32 метровій оранжереї, це її було збудовано у 1839 році, але тоді вона була значно нижчою, своєї нинішньої висоти вона досягла в результаті декількох добудов.

Тут тепло і зелено, і нас оточує купа пальм.

Ось вже згадувана Юбея чудова або ж просто Слонова пальма

Це пальма Лівістона, якій понад 200 років, вона тут теж з моменту побудови оранжереї, але з того часу вона значно підросла, аж до 28 метрів))))

А ще тут купа всього: і оливкові дерева, і лаврові, банани, фінікові дерева, авокадо, гігантські драцени і ще багато чого цікавого. Ми з захопленням ходили і роздивлялися усе те диво))))

На останок нам дозволили піднятися на одну з терас оранжереї, з якої відкриваються чудові види. До того ж тут можна розгледіти оцю пальму і навіть доторкнутися до її крони.

Квіти))))

А далі ми рушили у тропіки, які розміщуються в меншій оранжереї поряд. Тут було значно тепліше і вологіше, з даху постійно крапала вода.
Походили доріжками, побачили кавове та ковбасне дерева, сагову пальму, різні фікуси, перець горошок, виявляється перці всіх кольорів ростуть на одному стеблі, просто їх збирають в різний час, коричне дерево та бамбук.

Наша екскурсія тривала трохи більше години ми встигли все роздивитися, насолодитися яскравими зеленими барвами, зробити фото та дізнатися багато чого цікавенького.
Подяка працівникам ботсаду за цю чудову подорож.
Ми ходили шукати літо і ми його знайшли.
А ви знаєте, де ховається літо серед зими?