Як Мандрияки до музею-аптеки ходили

Оскільки на календарі ще зима, то Мандрияки продовжили досліджувати київські музеї. Цього разу вибір пав на музей-аптеку, яка знаходиться на Подолі в старому, на перший погляд непримітному будинку.

Хто багато подорожує, той, напевно, бував у львівській аптеці-музеї, експозиція якої вражає і заворожує своїми підвалами. Так от, київська не менш цікава, до того ж наша аптека з’явилася на декілька років раніше, у 1728 році, і була першою приватною аптекою у місті. Відкрив її німець Йоган Гейтер, а після його смерті аптека відійшла його зятю Георгу Бунге.
Будівлю аптеки частково знищила пожежа, тому споруду, яку ми бачимо зараз, відновили у 1811 році. Аптека проіснувала тут до 1839 року, а тому ані тогочасні інтер’єри, ані експонати не збереглися, але колекція музею, що збиралася по всій Україні, величезна і вона вражає. Музей відкрили у 1988 році.

Ото ж наша невеличка група рушила досліджувати нетрі старої аптеки.
Музей складається з 12 залів, частина яких розміщена у підвалі.
Прочинивши двері ми одразу нібито перенеслися на декілька сотень років в минуле.
Старовинні шафи, склянки та баночки, касовий апарат та сейф, в якому аптекар зберігав цінні речі та отруйні препарати.

На прилавку можна побачити і сучасну продукцію, тут продають мило з натуральної сировини та трав’яні чаї.

Працює і невеличка кав’ярня. За словами працівників, у теплий період у дворі будинку відкривається літній майданчик, де можна скуштувати трав’яні чаї за старовинними рецептами.
Праворуч від входу кабінет-аптекаря. Тут можна побачити журнал записів, датований 1834 роком, з просто каліграфічними записами, унікальний пісочний годинник, що відмірював точно 25 хвилин, саме стільки часу приділялося на прийом пацієнта.

Дзеркало з декількома срібними шарами, що здійснює бажання.

Далі рушаємо до аптечної лабораторії, саме тут виготовлялися ліки та пігулки. Зробити останні, то була дуже складна справа.

Якщо матимете час, то порозглядайте експонати, побачите багато чого цікавого))))

І от нарешті ми йдемо у найстарішу та найтаємничішу частину музею — у його підвали. За словами екскурсовода, тут місце досить містичне, з сильною енергетикою, а ще тут трапляються дивні речі, як ото світло вимикається чи двері зачиняються. Воно і не дивно, адже будівля знаходиться поряд з Фролівським монастирем, а тому під час розкопок та реставраційних робіт було знайдено багато старовинних речей та поховання.

Кабінет алхіміка, хоча звісно ж у нас їх не було))) За фігурою замурований вхід до підземних ходів.

До речі, існує повір’я, що необхідно залишити монетку алхіміку і ваше бажання здійсниться, звісно, якщо в нього дуже вірити)))) Не знаю, Мандрияки загадали, тепер очікуємо на результат)))

На цьому наша екскурсія закінчилася, але нам ще дали час для самостійного огляду та фотографування.
Зараз нові музею називають сучасним гарним словом інтерактивний, то ж для музею-аптеки його теж можна примінити, бо тут можна потримати деякі експонати та сфотографуватися у кабінеті лікаря, імітуючи прийом)))

Перевірити в дії касовий апарат, до речі, досі працюючий та дослідити вміст сейфу.

Нам музей дуже сподобався, то ж можемо з чистою совістю рекомендувати його для відвідування.

Можна прийти і купивши вхідний квиток просто пройтися залами, а можна замовити екскурсію, що значно цікавіше. Працює музей-аптека без вихідних, але якщо хочете замовити екскурсію, то краще зателефонуйте заздалегідь.
Прийде весна і Мандрияки ще навідаються сюди, щоб спробувати трав’яні чаї за старовинним рецептами на подвір’ї музею-аптеки.
А незабаром у нас в планах черговий київський музей, слідкуйте за анонсами.