Фестиваль гончарства «Куманець»

19-20.06.2021

Вихідні на Трійцю виявилися повними пригода, нових вражень і несподіванок.
Менщина продовжує дивувати, здавалося б не вперше вже в цих краях, але знову вкотре привозимо з собою позитивні враження та теплі спогади.
Дорогою до Мени ми трохи дослідили Чернігівщину:
В Лемешах побачили барокову Трьохсвятительську церкву та будівлю земської школи у стилі українського модерну.
В Чемері дослідили руїни Михайлівської церкви, роздивилися палац Пашковських і пройшлися стежками парку.
В Чернігові подивилися неготичний будинок Григорія Глібова.
Нарешті відвідали Менський краєзнавчий музей ім. Покотила, де нам провели чудову екскурсію. Слухали історії про Терентія Кореня, і уяві формувався живий образ силача.
Зробили фотографію біля Менського фонтану в парку Шевченка
Відшукали курган на місцевому кладовищі і трохи відпочили на міському пляжі.
Але основна мета нашої поїздки – це фестиваль гончарного мистецтва «Куманець» та вогняна скульптура від Олега Луцука.
Цього річ «Куманець» проходив окремо від Троїцького ярмарку, що, на мою думку, дуже класно. Адже на площі зібралися поціновувачі гончарної справи та зацікавлені люди. Тут можна було придбати гончарні вироби від малесеньких кумедних тваринок до кухлів, глечиків та посуду, а також взяти участь у безкоштовному майстер-класі.
Вогняна скульптура цього року була незвичайна – це був величезний свищик, до того ж найбільший в Україні. 169 сантиметровий свищик потрапив до Книги рекордів України, з чим і вітаємо Олега.
Не даремно кажуть, що краще один раз побачити, ніж сотню разів почути. Так і тут, випал вогняної скульптури – це щось неймовірне, видовище від якого захоплює подих.
Кожен учасник фестивалю презентував скульптуру тварини, які разом утворювали такий собі глиняний зоопарк – Ceramic Art Zoo. Виставку розмістилася на першому поверсі будинку культури. Приміщення клубу порадувало гарно розписаними стінами.
Наступного дня Мандрияки поярмаркували та мали їхати до Києва. Але Менщина не відпустила, невеличка проблема з транспортом змусила перенести дату виїзду.
А вільний час ми вирішили провести з користю і дослідити околиці села Волосківці – побачили курган часів Київської Русі, зазирнули до закинутої лікарні, побачили, що залишилося від маєтку Троцького та  відшукали його поховання,  роздивилися дерев’яне мереживо на сільській школі, посиділи на березі річки Дягівка та погуляли польовими дорогами.
Вихідні пройшли фантастично! Дякуємо Менщині за гостинність і теплу зустріч.
Для тих, хто вже засумував за майстер-класами від Олега Луцука, або ж просто хоче додати до свої навичок ще один корисний досвід, незабаром запропонуємо унікальне дводенне дійство від автора найбільшого в Україні свищика.