Моя поїздка у Суми

В цьому році вперше побувала в Сумах і, якщо чесно, була приємно здивована, бо у місті є що подивитися. Далі коротко розповім про найцікавіші об’єкти цього обласного містечка.
Псел
Суми знаходяться на річці Псел, звивисте русло якої в’ється через все місто. куди б ти не йшов, ноги так чи інакше виведуть тебе до води. Якщо ви навідаєтеся у місто влітку не втрачайте нагоди навідатися до одного з численних пляжів або ж просто відпочити на березі річки. Якщо ж ви любитель сплавів, до Псел саме те, що вам потрібно.

Храми
Місцеві кажуть, що з якої б точки ти не дивився на місто, все одно побачиш хоча б один храм. І справді церков у місті досить багато і до того ж вони старі та цікаві. Є тут і величний Троїцький собор, зведений за зразком Троїцького та Ісааківського соборів у Санкт-Петербурзі, і Свято-Воскресенький, що є яскравим зразком українського козацького бароко, і Спасо-Преображенський собор, єдиний у місті, прикрашений скульптурами, і навіть, римо-католицький костел.

БудівліРозквіт та розбудова Сум пов’язаний з цукрозаводчиком Харитоненком, який чимало коштів вкаладав у розвиток міста та його забудову. Частково зберігся маєток Харитоненків, але на жаль, роздивитися його з близька у вас не вийде. Вартими уваги є будівля дитячої лікарні Святої Зінаїди, нинішні будівлі краєзнавчого та художнього музеїв, Олександрівська гімназія, садиба Суханових-Суховських, ажурна дерев’яна альтанка, що вже стала візітівкою міста, а ще таємничий склеп-піраміда, яких збереглося в Україні лише три.

Парки
У сумах є декілька парків, найбільш популярним і великим є міський парк імені Івана Кожедуба з тінистими алеями, лавочками, атракціонами та танцювальним майданчиком.

Щоб перенестися у дитинство та привітатися з Котом у Чоботях, варто прогулятися парком «Казка», а щоб послухати спів пташок та подивитися на рідкісні види дерев та кущів, то треба побувати у дендропарку імені Івана Асмолова.

Скульптури та пам’ятники
Суми можна поправу назвати містом контактних скульптур. Гуляючи містом ви зможете піднятися на велетенський шматок рафінаду, посидіти біля малюків-ласунів, попросити про поповнення родини у дами з парасолькою, покласти до кишені веселого сумчанина записку із своїм потаємним бажанням, яке він обов’язково виконає, насолодитися компанією Антона Павловича Чехова, приміряти велетенського капелюха Михайла Щепкіна, попросити матеріального статку у пам’ятника сумці, що за легендою дала назву місту та почекати свою кохану людину біля Ліхтаря Кохання.

При можливості відвідайте міське кладовище, щоб на власні очі побачити прекрасні скульптури відомого французького скульптора Арістідома Круазі на могилах Харитоненків — «Ангел» та «Голгофа».

Фонтан
Окрасою Сум є чудовий фонтан «Садко», який ввечері ще й підсвічується

Стріт-арт
Суми можуть похвалитися не тільки історичними пам’ятками, але й сучасним вуличним мистецтвом. Є тут і своя власна Джаконда, і чудові картини, створені на основі робіт видатних художників, розмальовані дворики та навіть вхідні двері під’їздів.

Отож у Сумах у вас просто не буде часу сумувати.