Як Мандрияки найстаріший київський міст шукали

Минулої неділі відчайдушні Мандрияки, що не побоялися мокрого снігу та дощу вирушили на пошуки найстарішого київського мосту.
Мова про Кудрявський міст.

Більшість з вас, напевно, про нього чула і напевно бачила, але точно не всі звертали на нього увагу, а тим паче задумувалися для чого та коли його було збудовано.
Тому, щоб розібратися, що та до чого, ми не одразу рушили до мосту по Вознесенському узвозу, а пішли по вулиці Кудрявській, яка якщо дивитися на неї на карті чимось нагадує літеру П.
На цій вулиці чимало цікавих та старих будинків.
Робимо зупинку біля музею Пушкіна, так, так у нас в Києві є такий, але говорять, що там немає жодної речі, яка б належала поету.
Якийсь час до 1906 року у будинку під № 9 мешкала родина Булгакових.
А в будинку навпроти у 1903 році жили мати та сестри Леніна, донедавна можна було на власні очі побачити бронзову меморіальну дошку з постатями трьох жінок.
Але ми її вже не застали, таки ж декомунізація.
Цікавим є і оцей будинок, а точніше символи на ньому, дехто стверджує, що вони мають відношення до масонів.
І ось нарешті перед нами постає шикарна будівля спитзаводу, і хоч будинок зараз закинутий та зруйнований, від нього все одно важко відірвати погляд.

Саме заради нього і було збудовано Кудрявській міст.

Завод збудували у 1896 році і його продукція користувалася шаленою популярністю. Покупців було стільки, що на вулиці Кудряівській утворювалися пробки, і щоб владнати цю проблему архітектор Безсмертний запропонував збудувати міст. І от у 1897 році над вулицею Петрівською постав міст.

Його унікальність на той час полягала в тому, що архітектор використав при будівництві металеві балки з заклепками та цегляну кладку.
Пройшов 121 рік, а міст і досі стоїть, так зараз він в аварійному стані і закритий навіть для пішоходів, але все ж таки.
Йдемо вниз, щоб краще роздивитися перекриття та кладку та побачити на що перетворилася колись звичайна вулиця Петрівська.

Подивилися на греко-католицьку церкву Василя Великого.

Будинок у якому мешкав художник Олександр Богомазов, якого називали українським Пікасо.

Старий дерев’яний будинок під номером 13, тут жив Іполит Моргілевський, відомий тим, що саме він зробив заміри Михайлівського золотоверхого до його знищення більшовиками, що допомогло його відновити.

А ще цей будинок називають в народі будинком з котами, бо саме на його паркані розмістилися отакі кумедні котики))))

А далі рушили на територію Художньої академії. ЇЇ будівля теж стара, будувалася для духовної семінарії у 1899 році. Академію ж заснували у 1917 році.
На території багато цікавих скульптурок, робіт студентів.

Але нас в першу чергу цікавить копія пам’ятника засновникам Києва.

Гуляємо територією, знаходимо малюнки та скульптурки та дивимося вниз на Воздвиженку.

Ця куля зроблена з кришок та чохлів для мобільних

Прогулянку вирішили завершити на Пейзажці. До якої рушили по Киянівському провулку, що став справжнім відкриттям навіть для знавців Києва.

По дорозі зазирнули до одного з двориків і потрапили у справжній Прованс, без котиків не обійшлося))))

Слідкуйте за анонсами, прогулянку плануємо повторити.